اخبار و مقالات

کتري پيرکس و لعابدار فلزي

کتري پيرکس و لعابدار فلزي

روکش‌ لعابي معمولا روي کتري‌هايي از جنس آهن يا چدن کشيده مي‌شود. کتري‌هاي لعابدار از نظر بهداشتي سالمند، البته تا زماني که لعاب سطح آن آسيب نديده باشد و بدون خط و خش باشد. لعاب از اکسيد فلزاتي همچون سرب، مس، کادميوم، آرسنيک و پيگمنت‌هاي رنگي شيميايي تهيه مي‌شود که در صورت ريختگي و ورود به بدن براي سلامت مضر است و از طرفي با ترک خوردگي لعاب، يون‌هاي فلز زير آن در آب جوش حل و وارد بدن مي‌‎شود. کند ذهني، افسردگي و بعضي مسموميت‌هاي درازمدت از عوارض آن است. کتري پيرکس نيز از نظر بهداشتي سالم است و مي‌توان از آن روي شعله ملايم گاز استفاده کرد اما بر اثر گرم و سرد شدن ناگهاني و شديد مي‌شکند.

ادامه مطلب...
کتري استيل

 کتري استيل

استيل همان فولاد ضدزنگ است که از ترکيب آهن و فلزات ديگر همچون کروم، نيکل، موليبدن و تيتانيوم ساخته مي‌شود. کتري استيل در مقايسه با کتري آلومينيومي مقاوم‌تر و بهداشتي‌تر است، ولي کمي دير جوش مي‌آيد، اما نکته مهم آن که در انواعي از ظروف و کتري‌هاي استيل غيراستاندارد که در بازار به‌وفور يافت مي‌شود از سرب استفاده مي‌شود که حتي در مقادير کم سميت بالا دارد و شناسايي آن توسط مصرف‌کننده غير‌ممکن است.

ادامه مطلب...
به بهداشت کتري توجه کنيد

به بهداشت کتري توجه کنيد

از زماني که سماور زغالي، نفتي، برقي و گازي جاي خود را به کتري داده‌ است، چند سالي مي‌گذرد و حالا در بازار به‌جز سماور تزئيني که با آب طلا روکش شده و معدودي سماور برقي و گازي، آنچه ديده مي‌شود، انواع و اقسام کتري‌هاي بلند و کوتاه و پهن و شير‌دار و دسته‌دار و سوت‌دار رو گازي است که با جنس‌هاي مختلف آلومينيوم، استيل و پيرکس يا در انواع لعابي به فروش مي‌رسند.

اما همان‌طور که ظروف پخت و پز آلومينيومي تهديدکننده سلامت افراد هستند، جوش آوردن آب در کتري يا قوري آلومينيومي هم مي‌تواند با مهاجرت يون‌هاي آلومينيوم به آب، سبب انتقال آن به نوشيدني و بروز بيماري شود و هر‌چه آب، بيشتر در اين ظروف جوشيده شود، مقدار آلومينيوم وارد شده به آن بيشتر مي‌شود‌.

شواهد حاکي است، آلومينيوم در درازمدت باعث بروز آلزايمر و بيماري‌هايي همچون زخم معده، خشکي دهان، يبوست، پوکي استخوان، کم‌خوني، تغيير رنگ زبان و بي‌تعادلي در راه رفتن مي‌شود که البته اين عوارض به‌طور قطع ثابت نشده است. همچنين استفاده از قوري‌هاي آلومينيومي براي تهيه دمنوش يا جوشانده گياهان برگي شکل و ترش مزه، موجب خروج بيشتر آلومينيوم از ظرف و ورود آن به نوشيدني مي‌شود. متخصصان طب سنتي بر اين باورند که استفاده طولاني‌مدت از کتري آلومينيومي مي‌‎تواند در جذب روي و سلنيوم بدن اختلال ايجاد کند. توصيه مي‌شود اگر در اين جنس کتري رسوب آب ايجاد شده، کنده نشود چون از ورود آلومينيوم به آب‌جوش جلوگيري مي‌کند.

ادامه مطلب...
alizarinbluecustomgreenorangevioletyellow