به بهداشت کتري توجه کنيد

به بهداشت کتري توجه کنيد

به بهداشت کتري توجه کنيد

به بهداشت کتري توجه کنيد

از زماني که سماور زغالي، نفتي، برقي و گازي جاي خود را به کتري داده‌ است، چند سالي مي‌گذرد و حالا در بازار به‌جز سماور تزئيني که با آب طلا روکش شده و معدودي سماور برقي و گازي، آنچه ديده مي‌شود، انواع و اقسام کتري‌هاي بلند و کوتاه و پهن و شير‌دار و دسته‌دار و سوت‌دار رو گازي است که با جنس‌هاي مختلف آلومينيوم، استيل و پيرکس يا در انواع لعابي به فروش مي‌رسند.

اما همان‌طور که ظروف پخت و پز آلومينيومي تهديدکننده سلامت افراد هستند، جوش آوردن آب در کتري يا قوري آلومينيومي هم مي‌تواند با مهاجرت يون‌هاي آلومينيوم به آب، سبب انتقال آن به نوشيدني و بروز بيماري شود و هر‌چه آب، بيشتر در اين ظروف جوشيده شود، مقدار آلومينيوم وارد شده به آن بيشتر مي‌شود‌.

شواهد حاکي است، آلومينيوم در درازمدت باعث بروز آلزايمر و بيماري‌هايي همچون زخم معده، خشکي دهان، يبوست، پوکي استخوان، کم‌خوني، تغيير رنگ زبان و بي‌تعادلي در راه رفتن مي‌شود که البته اين عوارض به‌طور قطع ثابت نشده است. همچنين استفاده از قوري‌هاي آلومينيومي براي تهيه دمنوش يا جوشانده گياهان برگي شکل و ترش مزه، موجب خروج بيشتر آلومينيوم از ظرف و ورود آن به نوشيدني مي‌شود. متخصصان طب سنتي بر اين باورند که استفاده طولاني‌مدت از کتري آلومينيومي مي‌‎تواند در جذب روي و سلنيوم بدن اختلال ايجاد کند. توصيه مي‌شود اگر در اين جنس کتري رسوب آب ايجاد شده، کنده نشود چون از ورود آلومينيوم به آب‌جوش جلوگيري مي‌کند.

آخرین ویرایش در: 15 بهمن, 1396
به اشتراگ گذاشتن این پست
admin2

درباره نویسنده

ارسال یک نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

alizarinbluecustomgreenorangevioletyellow